Baccarat on lihtne kaardimäng, millel on vaid kolm võimalikku tulemust: mängija võit, pankuri võit või viik. Mängija ja pankur ei tähista siinkohal nende reaalseid vasteid (ehk tegelikku mängijat ja kasiino pankurit), vaid viitavad klientide panustamisvõimalustele. Mängul on kolm erievat varianti: baccarat chemin de fer (“railway”), baccarat banque (või “à deux tableaux”) ning punto banco (ehk North American baccarat). Kõige rohkem just viimast varianti mängitakse ka Eesti kasiinodes.

Baccarat ajalugu

Baccarat, nagu ka bingo, sai alguse 14. sajandi Itaaliast. Sõna “baccarat” tähendab itaalia keeles nulli, mis viitab sellele, et mängus on nii kümned, poisid, emandad kui kuningad 0-väärtusega. Samuti viitab see käele, mille koguväärtus on null, näiteks, kui käes on üks 7 ja üks 3, siis see teeb mängu mõistes käe väärtuseks kokku 0, seega baccarat.

500 aasta jooksul alates selle esmakordsest mainimisest sai Baccarat’st üks Euroopa juhtivamaid kasiinomänge. Eriti populaarseks sai see Prantsuse aadelkonna hulgas ning selleks ajaks olid välja kujunenud ka mängu erinevad versioonid. Inglismaal kõige populaarsemaks saanud Punto Banco jõudis kiiresti läbi Lõuna-Ameerika ka Ameerika Ühendriikidesse.

Nagu vanasti, kui Baccarat oli populaarne Prantsusmaa aadlite seas, on see populaarseim hetkel ka kasiinoaadli – kõrgete panustega mängijate seas.
Tänapäevastes maapealsetes kasiinodes (aga ka online-kasiinodes) pakutakse enamasti mini-baccarat laudu, sest neil on väiksemad limiidid, kui suurtel laudadel ning on seetõttu tavamängijatele paremini vastuvõetavamad. Suured (kõikide panusevõimalustega) lauad on kasiinodes eraldi kõrgete panustega mängijate aladel. Paljudes veebikasiinodes saab lisaks baccarat tavalisele kasiinoversioonile mängida ka live-baccarat’d, mille puhul on panuseid võimalik  teha koos päris kasiinodiileriga reaalajas.

Kaartide väärtused

Kaardid numbritega 2-9 on selles mängus nimiväärtusega ehk nende väärtus on täpselt sama nagu nende number näitab. 10 ja pildikaardid kannavad väärtust 0 ning ässa väärtuseks Baccarat’s on 1. Punktide arvestamisel kehtib alati kümnete nullimise reegel ehk kui kaartide väärtuste summa on näiteks 15, siis 10 nullitakse ning summaks jääb 5. Kõige kehvem käsi Baccarat’s on Teil siis, kui kaartide väärtuste summa annab kokku täpselt 10 (ehk 0) ning seda kutsutaksegi Baccarat’ks.

Mängu käik

(Punto Banco ehk Põhja-Ameerika Baccarat põhjal)

Mäng käib kasiino vastu. Kõik lauas olevad mängijad teevad panuse kas ‘pankurile’ või ‘mängijale’. Seejärel alustab diiler kaartide jagamist, pildiga ülespoole, kaheks käeks – üks pankurile ja teine mängijale (baccarat laual erinevatesse piirkondadesse ‘banker’ ja ‘player’). Mõlemad käed saavad kaks kaarti. Kaartide summad liidetakse vastavalt väärtustele ning alata võib lisakaartide jagamine vastavalt tabelile.

 1. Kui mängijal või pankuril on kas 8 või 9 punkti (selle olukorra nimetus on natural), siis lisakaarte ei võeta.
 2. Kui ei mängijal ega pankuril ei ole 8 või 9 punkti, siis toimitakse edasi nii:

Kui mängija kaartide summa on vahemikus 0-5, võetakse talle 1 lisakaart. Punktidega 6 või 7 lisakaarti ei võeta.

Pankurile võetakse lisakaart olenevalt sellest, kas ja millisele punktisummale lisaks mängijale lisakaart võeti:

 • Kui mängija lisakaarti ei saanud, saab pankur lisakaardi juhul kui kaartide summa on 0-5
 • Kui mängija lisakaardiks oli 2 või 3, saab pankur lisakaardi juhul, kui tema kaartide summa on 0-4, kaarti ei saa 5-7 puhul
 • Kui mängija lisakaardiks oli 4 või 5, saab pankur lisakaardi juhul, kui tema kaartide summa on 0-5, kaarti ei saa 6-7 puhul
 • Kui mängija lisakaardiks oli 6 või 7, saab pankur lisakaardi juhul, kui tema kaartide summa on 0-6, kaarti ei saa 7 puhul
 • Kui mängija lisakaardiks oli 8, saab pankur lisakaardi juhul, kui tema kaartide summa on 0-2, kaarti ei saa 3-7 puhul
 • Kui mängija lisakaardiks oli 9, 10, pildikaart või äss, saab pankur lisakaardi juhul, kui tema kaartide summa on 0-3, kaarti ei saa 4-7 puhul.

Kuidas määratakse Baccarat’ mängu võitja?

Pärast lisakaartide võtmist otsustatakse käe võitja ning makstakse välja võitnud panused. See toimub vastavalt kasiino väljamaksetabelile. Populaarne väljamaksete süsteem on järgmine:

 • Mängijale tehtud panused makstakse välja 1:1 suhtega
 • Pankurile tehtud panused makstakse välja 95% ulatuses (5% panusest jääb komisjonitasuks) või samuti 1:1 suhtega
 • Viigile tehtud panused (kui nii mängija kui pankuri kaartide summa on pärast lisakaartide võtmist täpselt sama) makstakse välja 8:1 suhtega.

Kokkuvõtteks

Panuste asetamine ja mängija/pankuri jaotuste jagamine

Kõik mängijad asetavad oma panused selle põhjal, kas nende arvates on mängija või pankuri käe summa 9le lähemal. Panuse tegemiseks asetatakse žetoonid vastavale ruudule mängulaual. Nii mängija kui pankur mõlemad saavad kaks kaarti.

 

Milline jaotus on 9le kõige lähemal?

Võidab see käsi, mille väärtus on 9le kõige lähemal. Juhul, kui kaartide väärtus ületab 10, jääb käe väärtuseks parempoolne numbrikoht (näiteks 14 puhul jääb väärtuseks 4). “Naturaalsete” (käed, mille kaartide väärtus on kokku 8 või 9) käte puhul makstakse võidud koheselt välja ning rohkem kaarte juurde ei võeta. Ülejäänud käte puhul kehtivad kaartide juurdevõtmisel kindlad reeglid.

Võitude jaotamine

Olenevalt sellest, millele mängijad panused tegid, jagatakse kas võidud välja või korjatakse panused ära. Mängijale panused makstakse välja võrdse summa ulatuses, viigile tehtud panused suhtega 8/1 ning need panused, mis on tehtud pankuri võidule, sisaldavad endas ka 5% komisjonitasu, mis kindlustab kasiino sissetuleku.