Juba ammu ei ole bingo enam mingi vanurite ajaviitmise mäng. Bingot mängitakse igal pool üle maailma, seda mängivad noored ja vanad ning selle lihtsuse tõttu on see viimastel aastatel paljude lemmikuks saanud ka online-kasiinodes.

BINGO AJALUGU

Bingo sai alguse juba 16ndal sajandil Itaalias, kus mäng leiuati riigikassase lisavahendite teenimise eesmärgil. Väga kiiresti liikus see aga Itaaliast edasi Prantsusmaale, kus see sai populaarseks aadelkonna hulgas.
Bingo kaart koosnes algselt kolmest horisontaalsest ja üheksast vertikaalsest reast ning neisse paigutatud 90st juhuslikust numbrist. Seejärel võttis mängu korraldaja ükshaaval trummist välja puust žetoonidele kirjutatud numbrid. Võitjaks osutus see, kes sai esimesena kokku kõik numbrid diagonaalses asetuses.

Tänapäeval on bingo universaalne mäng ja seda nii geograafilises kui ka demograafilises mõttes. Seda mängivad nii eurooplased kui ameeriklased, nii vanurid vanadekodudes kui ka lapsed.

Bingo on eriti populaarne Ühendkuningriigis, kus huvi selle vastu lausa pidevalt kasvab. Kuigi siiani on kasutusel traditsioonilised bingohallid, siis iseenesestmõistetavalt on viimastel aastatel aina rohkem hoogu võtnud just online-bingot pakkuvad veebilehed.

Samuti on bingol väga suur osa Ameerika Ühendriikide inimeste meelelahutuses. Lisaks kasvavale huvile mängu online-versioonide vastu on omal kohta kindlalt hoidnud ka traditsioonilised kiriku ja heategevusega seotud bingomängud. Katoliiklik kirik on bingost teinud meelelahustusliku vahendi annetuste kogumiseks.

Kolmas riik, kus huvi bingo vastu on meeletu, on Brasiilia. Mitmete karmide seadustega on on seal aga bingo juurdumist püütut pärssida. Hilisemaks näiteks on 2004. aasta bingo ärakeelamine ning terve aasta jooksul kõikide bingohallide sulgemine, mis tähendas 30 000 töölise töötuksjäämist. Pärast suuri meeleavaldusi otsustas riik bingo siiski uuesti legaliseerida, kuigi siiamaani on keelatud bingo online-versioonide pakkumine. Seetõttu ei ole Brasiilias oma bingosaite, küll aga otsivad ja kasutavad brasiillased väga aktiivselt välismaa veebilehti, kus neid vähegi mängijatena aktsepteeritakse.

KUIDAS BINGOT MÄNGIDA?

Üldjuhend

Pileti ostmine

Olenevalt bingomängust võivad piletid üksteisest pisut erineda, kuid üldpõhimõte jääb siiski samaks – piletil olevaid numbreid tuleb võrrelda väljahüütavate pallide numbritega. Internetis mängides tuleb teil mängule registreeruda ja oodata mänguraundi algamist.

Numbrite väljahüüdmine

Kui mängite mõnes hallis või hoopis televersioonis, hüüab korraldaja välja lototronist tulnud või muul viisil pimesi valitud pallide numbrid. Internetis mängides otsustab mängutulemuse juhuslike arvude generaator ja need ilmuvad ekraanile.

 

BINGO!
Olenevalt sellest, millist bingovarianti mängite, võidate siis, kui väljahüütud numbrid moodustavad teie piletil vastava kombinatsiooni. Hallides mängides hüütakse sel hetkel enamasti BINGO!, internetis mängides kuulutatakse võit välja automaatselt ekraanil.

 

Kuidas võita?

Mängija saab valida arvuti genereeritud erinevate numbrikombinatsioonide vahel või määrata numbrid oma pileti(te)le ise. Ühel piletil võib olla kas üks või mitu mänguvälja. Erinevatel mängudel või osaliselt ka erinevate mängutootjate puhul internetis võib olla erinevaid võidukombinatsioone. Enne mängu alustamist tehke kindlaks, milline kombinatsioon on nõutud, et mängu võita. Mõned variandid võidupiletitest:

Read
Ridade kombinatsiooni nõue tähendab, et võitjaks on mängija, kes saab esimesena väljahüütavatest numbritest kokku teatud rea.

Nurgad
Võitmiseks tuleb väljahüütavatest numbritest kokku saada kõik neli nurka.

 

Keskmised ruudud
Võitmiseks peab väljahüütavatest numrbitest kokku saama neli keskmist ruutu, et moodustuks üks suur ruut (80 palli bingos)

Täismäng
Selleks, võita, peate esimesena täis saama kõik mänguvälja ruudud. Seda varianti kasutatakse kõige rohkem ka jackpotiga bingomängudes.

Milliseid bingoversioone maailmas mängitakse?

Mängu nii suure populaarsuse tõttu on üpriski mõistetav, et mängust on tekkinud mitmeid versioone. Üle maailma on bingo versioone hulgaliselt, kuid oleme siin välja toonud kolme populaarsema mängu põhimõtted.

75 palli bingo

Mängukaardil on 25 ruutu, mis on jaotatud 5 x 5 ruudustikku. Tulbad on tähistatud tähtedega BINGO (või mõnda muud sõna tähistavate tähtedega) ning iga tähe alla kuulub teatud arv numbreid (selle 75 palliga mängu puhul B= 1-15, I=16-30 jne).

Selline jaotus lihtsustab numbrite leidmist eriti juhul, kui numbreid märgitakse käsitsi ning loositavad numbrid tuleb piletilt ise leida. Võitmiseks tuleb kokku saada 5st numbrist koosnev kombinatsioon.

80 palli bingo

See variant on väga sarnane 75 palliga bingole, kuid mängukaart koosneb 16st ruudust, mis on jaotatud 4 x 4 asetusse. Mängijatel on võimalik valida, kui paljude pallidega nad mängida soovivad. Mida väiksem on loositavate pallide arv, seda väiksem on võiduvõimalus kui seda suurem on võidu puhul väljamakse. Näiteks, kui valite 35 palli, saate võidu korral suurema summa kui siis, kui valite 55 palli, mille puhul on aga võiduvõimalus ise palju suurem.

Võitmiseks tuleb täis saada ettenäidatud kombinatsioon.

90 palli bingo

90 palliga bingot mängitakse kõige enam Ühendkuningriigis. Selle versiooni puhul müüakse enamasti 6st väljast koosnevaid 3 x 9 ruudustikuga pileteid – igal väljal on 15 numbrit, igas reas 5.

Võitmiseks tuleb ühel väljal kokku saada 5 väljahüütavat numbrit.