Keno on lihtsate reeglitega väga lotosarnane kasiinomäng. Keno pärineb vanast Hiinast ning on tänapäeval saadaval ka online-kasiinodes.
Keno puhul tuleb aga meeles pidada seda, et kasiino eelis on üldjuhul väga kõrge, ulatudes vahel kuni lausa 25 protsendini. Kui oled aga julge, võid seevastu väikest summat panustades võita aga väga suuri progressiivseid jackpote.

Keno ajalugu

Usutavasti pärineb Keno juba 3000 aasta tagusest Hiinast. Legendi järgi oli Hani dünastia pikas ja kurnavas sõjas, mis tühjendas linnakassat. Linnaelanikelt ei olnud võimalik enam raha koguda, sest kõik maksud, mida oli võimalik kohaldada, olid juba kohaldatud. Seetõttu tuli dünastia liider, Cheung Leung välja uue mänguga Keno, mis pidi aitama koguda raha sõja lõpetamiseks. Teise legendi kohaselt kasutati Keno kui rahateenimise võimalust Suure Hiina müüri ehitamiseks. Kuna hasartmängudega tegelemine lubati Hiinas seaduslikult alles 19ndal sajandil, siis ei ole aga kindlalt teada, kas need legendid ka tõele vastavad.
Algselt mängiti Keno Hiinas 120 Hiina sümboliga, hiljem vähendati neid 80 peale nii nagu ka täna mängitakse Keno läänemaailmas 80 numbriga. 19ndal sajandil tõid Hiina immigrandid Keno endaga kaasa ka Ameerika Ühendriikidesse, kus see sai koheselt ülipopulaarseks.

Mängu käik

Numbrite valimine

Keno juhendKenot mängides avaneb Teie jaoks esmalt laud ehk kenopilet numbritega 1-80, millelt peate mängu alustamiseks valima 1-15 numbrit (vahel ka 2-10 – maksimaalne lubatud arv oleneb kasiinost), millele soovite teha panuse.

Numbrite väljahüüdmine

Keno juhisedTeatud vahemikega teavitatakse võidunumbrid – 20 numbrit 80st valitakse juhuslikult ning hüütakse välja.

Kokkulangevate numbrite lugemine

Keno numbrid

Lugege kokku, mitu numbrit väljahüütutest teie kaardil olevatega kokku lähevad. Teie võidusumma oleneb sellest, mitu numbrit Sinu kaardilt valitud numbritega kokku langes. Kui kõik teie valitud numbrid lähevad kokku valitud numbritega, olete võitnud jackpoti.

Korrake!

Keno juhend

Ostke endale uued kaardid ning korrake kõike tehtut. Nii lihtne see ongi!

 

Mõne mänguvariandi puhul on Teil võimalik kasutada ka automaatvaliku funktsiooni ehk lasta arvutil otsustada, millised numbrid valida. Kui numbrid on kindlad, saate otsustada, kui mitu loosimist nende numbritega mängida. Seejärel peate otsustama panuse summa ühe loosimise kohta. Kui olete otsustanud oma valitud numbritega mängida 10 loosimist, siis peate arvestama sellega, et määratud panuse summa korrutatakse kümnega.