Ilmselt tuleb suuremale osale inimestest esimesena silme ette rida mänguautomaate, kui keegi mainib kasiinot. Tõepoolest, tegemist on lihtsa ja mitmekülgsete võimalustega meelelahutusega, mida füüsilisel kujul leiab igast kasiinost, samuti võib teatud riikides slotimänge leida ka baaridest, kioskitest, bensujaamadest jne. Kuna meie elu on aga üha rohkem internetikeskkonnas, leab ka hullumeelse hunniku slotimänge ka online-versoonis igast kasiinomänge pakkuvast internetikasiinost.

Mänguautomaatide ajalugu

Modernse slotimasina eelkäijaks on 1891. aastal New Yorkis leitutatud mängumasin. Selles oli viis trummi, millel oli kokku viiskümmend kaardipilti ning selle loogika põhines pokkeril. See masin sai kiiresti populaarseks paljudes Ameerika baarides ja pubides. 1963. aastal pandi kokku esimene täielikult elektromehaanilise mänguautomaat nimega Money Honey, mis suutis ilma kasiinotöötaja abita iseseisvalt välja maksta kuni 500 münti. Sellest masinast sai alguse elektromehaaniliste masinate pealetulek ning masina kõrvalolev hoob hakkas vaikselt välja surema, asendudes nupuga. Esimene reaalne videoslotimasin arendati välja 1976. aastaks.

Mänguautomaatide ehk slotimängude reeglid on online-kasiinodes samad, mis enamikes maapealsetes kasiinodes. Tänu jõudsasti arenenud tehnoloogiale on veebikasiinodes pakutavate slotimängude arv aga kordades suurem, nende graafika ja võimalused palju mitmekesisemad. Lisaks pakub veebis mängimine inimestele rohkem huvi ka mugavuse tõttu.

Slotimängud on loodud küll samal algpõhimõttel, kuid võivad erineda mitmete aspektide poolest, mistõttu ongi slottide fännidel väga mitmekesine valikuvõimalus, olenevalt panuste suuruse soovist, mängu graafilisest, mängusiseste boonuste ja muude lisavõimaluste poolest või tootja osas.

Mänguautomaate võib leiduda mitme rullikuga – kõige kasutatum on 5 rullikut, kuid mängud võivad olla ka täiesti erinevalt üles ehitatud. Üheks suureks muutujaks on ka võiduliinide arv, need võivad varieeruda ühest (kõige algsemad mänguautomaadid) kuni mõnesajani, kuid keskmiselt jääb võiduliinide arv siiski 10-30 kanti. Võiduliinid on erinevate kujunditega kombinatsioonid, millele võidusümbolite sattudes genereeritakse võit. Mitmete mängude puhul on võimalik mängijal endal ka valida, kui palju võiduliine ta kasutada soovib.

Kõik Eestis saadaolevat online-kasiinod pakuvad slotimänge ning need moodustavad kõikidest kasiinomängude valikutest kõige suurema osa. Samuti on hea meeles pidada, et slotimängudes on kõige suurem võimalus saada ja ka läbi mängida oma juba olemasolevaid boonuseid.

Mänguautomaadi toimimise selgitus Starbursti põhjal

 1. Esimese asjana slotimängu avamisel soovitame läbi lugeda mängu reeglid ja juhised ning endale selgeks teha, millised on mängu võimalused. Starbursti mängureeglid leiate küsimärgi sümbolile klikates ning võiduliine ja sümbolite tähendusi näete rohelisele i-tähega nupule vajutades. Võiduliine näete mängu käigus ka rullikute ääres olevatest numbritest noolega üle liikudes.
  Starburstis on 5 rullikut, 3 rida ja 10 kindlaksmääratud panuserida (ehk võiduliini).
 2. Selleks, et mängu alustada, on mõistlik kindlaks määrata keerutuse seaded vastavalt oma soovile ja võimalustele. Neist seadetest oleneb, kui palju raha kulutate. Alustades Starburstis alumisest paremast nurgast:
  Mündid – Teie kasiinokontol olev rahasumma on konverteeritud müntide summaks, millega mängus mängida saate. Slotimängudes arvutatakse panuseid ja võite mängusiseste müntidena.
  Mündi väärtus – Panustatavate müntide väärtust on Teil võimalik ise valida. Kui väärtus on 1.00, siis näete, et Teie müntide arv on täpselt sama, mis Teie pärisraha bilanss. Ehk siis, kui kasiinokonto bilanss on 100 €, siis on ka mängusolevate müntide arv 100. Kui määrate mündi väärtuseks 0.10, siis tähendab see seda, et üks münt vastab väärtuses 10%-le 1-st eurost. Ehk siis, kui kasiinokonto bilanss on 100 € ja mündi väärtus on 0.10, siis on mängusolevate müntide arv 1000.
  Tasand – on müntide arv, mida soovitakse ühe võiduliini kohta panustada. Selleks, et teha kindlaks panuse lõppmaksumus müntides, tuleb tasand korrutada võiduliinide arvuga.

Näide: Starburstis on 10 võiduliini ning Teie soovite iga liini peale teha 2-mündise panuse. Seega on panuse suurus 20 münti. Kui määrate ühe mündi väärtuseks 0.10, siis on panuse summaks reaalses valuutas 20 x 0.10 = 2.00 €.

Kui olete paika pannud selle, kui palju panustada soovite, jäävad seaded samaks ka järgmisel korral kui mängu avate, kuni otsustate neid muuta. Nüüd jääb üle vaid keerutada ning selleks tuleb vajutada keskmisele ümmargusele keerutust sümboliseerivale nupule ning jääda parimat õnne ootama!
NB! Keerutamise nupu mõlemalt poolt leiate veel kaks klahvi, vasakpoolne neist „Automaatmäng“, mille kohta lugege pisut altpoolt ning parempoolne „Max Panus“. Vajutades sellele nupule, määrab mäng automaatselt kõrgeima võimaliku tasandi ning keerutab koheselt maksimaalse panuse summat panustades.

 1. Keerutuse seadetele lisaks on Teil võimalik seadistada ka muud mängus toimuvat. Kõige alumises vasakus servas on Starburstis (muudes mängudes ka enamasti samas kohas) veel valikunuppe – esimene neist on mutrivõtme sümbol, mis viitab mängu seadetele. Sealt saab valida, kas soovite iga kord mängu alguses vaadata tutvustavat klippi või selle välja lülitada, samuti on võimalik sisse lülitada tühikuklahviga keerutamise funktsioon ning kiire keerutus, mis tähendab, et rullikud ei keerle nii kaua kui tavaliselt, vaid peatuvad kiiresti, et näeksid nende tulemust ilma aega raiskamata.
  Järgmine nupuke mängus on kõlari sümbol, millele klikates saate muuta heli volüümi või selle välja lülitada.
  Vajutades nupule AUTO, saate soovi korral sisse lülitada ja seadistada automaatkeerutusi (automaatsed spinnid saate aktiveerida keerutuse nupu kõrvalt nagu ülalpool mainitud). Kõigepealt saate valida, mitu keerutust soovite automaatselt teha lasta (10, 25, 50, 100, 250, 500, 750 või 1000). Kui olete ühe neist valinud ning klikkate mängus nupul „Automaatmäng“, hakkab arvuti järjest rullikuid keerutama, ilma, et Te ise mindagi vajutama peaksite. Kui Te ei soovi seadistada ainult ühte teatud arvu keerutusi vaid eelistate, et rullikud peatuvad Teie poolt määratud sündmuste korral, siis saate ka seda valida – automaatmängu peatamise võimalusi on neli: keerutusi tehakse nii kaua kuni tekib ükskõik milline võit, kui üksik võit ületab Teie poolt määratud summa või kui Teie enda rahavaru suureneb või väheneb Teie poolt määratud summa võrra.
  Viimane valik seadete reas on märgitud küsimärgi sümboliga, mis viitab mängu reeglitele ja selgitustele.